DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Tajemství AMD Ryzen Threadripperu

amd ryzen threadripper cpu
Když se známý overclocker "rozloučil" AMD s vysoce očekávaným Ryzen Threadripper ve videu zveřejněném v čtvrtek, získal překvapení a vytvořil tajemství: Opravdu AMD opravdu vyprázdnil dvě zcela dobrá 8-core čipy pro vytvoření Threadripperu?
 
Tajemství přišlo, když se otevřel se svým Threadripper a zjistil, že jde o čtyři 8-jádrové matrice používané k vytvoření 16-jádrového procesoru. Přidáním této tajemství, der8bauer řekl, že AMD potvrdil, že jen dva z "mrtvých" byli aktivní.
 
Stejně tak AMD opravdu ztratil dva dokonale dobré "Zeppeliny"? Ani náhodou.
Ty další dva "čipy" nejsou nic víc než rozpěrky, které pomohou udržet strukturální integritu gigantického rozprašovače tepla.
 
Zdroj neřešil mnohem víc, ale má velký smysl, když zvážíte velikost CPU a jeho konstrukci. Spíše než jediné monolitické zařízení, které Intel používá na svém Core i9, AMD staví procesory Ryzen a Ryzen Threadripper pomocí více čipů spojených s vysokorychlostní strukturou.
 
Pokud AMD obsadila procesor Threadripper s pouhými dvěma nástroji, kovový rozdělovač by se pravděpodobně ohýbal, kde jsou prázdné skvrny.
 
Takže ne, vaše fantazie o nějakém magickém otočení 16-jádrového Ryzen Threadripper 1950X do 32-jádra se nestane.